Historie střeleckého sportu v Chotěboři se začíná psát počátkem padesátých let minulého století. Tehdy parta nadšenců využívala pro svůj sport přírodní střelnici. Ta se nacházela nedaleko města v dnešní CHKO údolí řeky Doubravy. Střílelo se přes řeku z okraje lesa přes tzv. Pařízkovu louku do protější stráně. Za sklad materiálu sloužila Rakušanova chata (dnes Točitý vír). Tato střelnice sloužila v sedmdesátých a osmdesátých letech i pro pořádání známého DZBZ pod názvem Partyzánská stezka. Avšak pro nepochopení ochránců přírody zde tradice první malorážkové střelnice končí. Tehdy dosahovali vynikajících výsledků manželé Bajerovi. Paní Anna Bajerová byla v reprezentačním družstvu Svazarmu a byla držitelkou rekordu ČSSR v disciplíně LM 3x20, při poloze 20 ran v leže maximálním nástřelem 200 bodů. Na základě svých výkonů byla v roce 1958 nominována na mistrovství světa ve sportovní střelbě v Moskvě. Znaměnitých výkonů dosahovali i další střelci J. Dvořák, J. Poříz, K. Devera, P. Krajina, V. Severa, V. Ficek a další. Trenérem střelců by v té době František Cakl, otec pistoláře Jana Cakla.

Další mezník v historii chotěbořského střelectví jsou sedmdesátá léta. Tehdy noví střelci, z nichž někteří jsou v klubu dodnes, začali na místě bývalé cihelny stavět novou střelnici. Ta byla dobudována v roce 1975. Avšak v roce 1989 byla balistikem pro řadu nedostatků uzavřena. Proto byla nemalým úsilím provedena rekonstrukce. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu. Dne 26.8.1992 byla k příležitosti nultého ročníku Velké ceny SSK Chotěboře v disciplíně LM60, SM60 jsme střelnici slavnostně otevřeli.

V puškových a pistolových disciplínách nás reprezentují naši střelci na závodech téměř po celé republice. Zastoupení máme v disciplínách LM 60, LM 3x20 a VzPu 60, LP 60, SP 30+30, VZPi 60. Můžeme se pochlubit 5. místem v ČR v LM60 - Zdeněk Vojáček, 1. místem v České střelecké lize - Zdeněk Vojáček. vítězství v Mezinárodní lize veteránů v Plzni - Stanislav Chmelař, Mnohonásobné vítězství v Zimní lize Vysošiny - Josef Kučera. Výborných výsledků dosahují další střelci - puškaři Ing. Jiří Fišera, Stanislav Dočekal a pistoláři Rudolf Jun a Miroslav Šidlák

V současné době má klub 31 členů.

Kde nás najdete?
Střelnice se nachází na okraji Chotěboře u silnice směrem na Havlíčkův Brod v blízkosti benzínové pumpy (pod kynologickým cvičištěm). Odkaz nebo přímé souřadnice Vás nasměrují.

Google maps

Souřadnice GPS: 49.712758 , 15.659804